You are currently viewing Emanacja Rapsodyków

Emanacja Rapsodyków

„Scena Papieska” Instytutu Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie zaprasza na pierwsze otwarte spotkanie w ramach projektu „Emanacja Rapsodyków”, które odbędzie się w najbliższy wtorek, 24 lutego 2015 r. o godz. 17.00 w Wyższym Seminarium Duchownym Archidiecezji Krakowskiej (ul. Podzamcze 8).

Tematem spotkania będą okoliczności powstania Teatru Rapsodycznego oraz jego działalność w czasie II wojny światowej.Dyskusję o teatrze podejmą: Halina Kwiatkowska – wieloletnia wykładowczyni PWST im. L. Solskiego w Krakowie oraz aktorka Starego Teatru, którą łączyły więzy przyjaźni ze Świętym Janem Pawłem II, oraz prof. Jacek Popiel – teatrolog, wykładowca, wybitny znawca tematu, autor książek i wielu publikacji poświęconych Scenie Mieczysława Kotlarczyka.

Instytut projektem „Emanacja Rapsodyków” pochyla się nad historią tego niepowtarzalnego Teatru Słowa, teatru, który działał z przerwami w Krakowie, w latach 1941-1967. W 2015 roku, w ramach tego przedsięwzięcia, odbędą się kolejne spotkania z teatrologami, aktorami i twórcami Teatru Rapsodycznego poświęcone jego historii, repertuarowi, a także roli i znaczeniu w dziejach teatru polskiego XX. wieku. Jesienią zaprezentowana zostanie wystawa poświęcona dorobkowi artystycznemu tej sceny.

Organizator projektu: Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie – w ramach „Sceny Papieskiej”

Spotkanie będzie rejestrowane (foto, audio, video) do celów statutowych Organizatora.

EMANACJA RAPSODYKÓW

Patronat honorowy

JE Kard. Stanisław Dziwisz – Arcybiskup Metropolita Krakowski
ZASP – Stowarzyszenie Polskich Artystów Teatru, Filmu, Radia i Telewizji

Współorganizatorzy

Archiwum Narodowe w Krakowie
ZASP – Oddział w Krakowie

Patroni medialni

Radio PLUS
Franciszkanska3.pl

 

WSTĘP WOLNY!

24 lutego 2015, g. 17.00, ul. Pozamcze 8 (budynek Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej)

plakat-f